Recent News
Jaki podręcznik wybrać do nauki matematyki w klasie 7?

Nie od dziś wiadomo, że matematyka nazywana jest królową nauk. Siódma klasa to idealny moment, aby skupić się na jej przyswajaniu i powoli przygotowywać się do egzaminu ósmoklasisty. Matematyka to przedmiot niezwykle ciekawy, ale także trudny i może sprawiać sporo kłopotów, dlatego warto wyposażyć swoje dziecko w odpowiednie pomoce naukowe. Dobry podręcznik, zeszyt ćwiczeń, karty pracy czy inne dodatki mogą sprawić, że nauka stanie się przyjemna i o wiele prostsza. Co przyda się w 7 klasie? 

Jaki podręcznik do matematyki wybrać w 7 klasie? 

Podstawą do nauki w klasie 7 jest podręcznik, dlatego to od niego warto zacząć. Jeśli będzie odpowiednio podzielony na działy, będzie miał dużo ilustracji, zdjęć czy nawet pogrubień i innych uatrakcyjnień tekstu, to na pewno zachęci dziecko do nauki. Każda książka powinna być dobrana do indywidualnych potrzeb dziecka, dlatego warto sprawdzić różne możliwości. Dobry Podręcznik do matematyki klasa 7 książka to na przykład: 

– “Matematyka z plusem. Klasa 7. Podręcznik. Szkoła podstawowa” Małgorzata Dobrowolska
– “Matematyka z kluczem 7. Podręcznik” Agnieszka Mańkowska Jerzy Janowicz Karolina Wej Małgorzata Paszyńska Marcin Braun Wojciech Babiański Ewa Szmytkiewicz
– “Matematyka wokół nas. Szkoła podstawowa klasa 7. Podręcznik” Anna Drążek, Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz
– “Matematyka. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła Podstawowa” Adam Makowski, Tomasz Masłowski, Anna Toruńska

Jakie matematyczne pomoce naukowe będą przydatne w klasie 7? 

Choć podręczniki są niezbędne, to nie są one jedynym źródłem wiedzy. W klasie 7 świetnym dodatkiem będą przede wszystkim zeszyty ćwiczeń. Dzięki nim dziecko po każdej lekcji może utrwalić zdobyte informacje i o wiele łatwiej będzie mu zrozumieć wszystkie działania, ułamki inne informacje. Do nauki wzorów dobrym wyborem będą fiszki. Można tu korzystać zarówno z gotowych, jak i wykonać je samemu. Do sprawdzianów, egzaminów czy po prostu do przypomnienia wcześniejszych informacji świetnym wyborem będzie repetytorium. Repetytoria zbierają całą wiedzę i przekazują ją w sposób skondensowany, dzięki czemu dziecko szybko może przypomnieć sobie wcześniejsze zagadnienia. 

News Reporter