Zastosowanie


CERAMIKA

Drukowanie wyrobów z gliny i porcelany takich jak: wazony, przedmioty dekoracyjne, prace artystyczne czy naczynia. Drukowanie głowicami 1l i do kartuszy odbywa się warstwami w tak zwanym „trybie wazy” co oznacza ekstruzję gliny w sposób ciągły. Głowica Bowden posiada zbiornik o pojemności 6l oraz specjalną głowicę sterowaną programowao, która umozliwia drukowanie przerywane. Wyrób po wydruku jest gotowy do wypalenia. Drukowane wyroby wypalamy w ten sam sposób jak przedmioty formowane tradycyjnie z gliny i porcelany. Po pierwszym wypaleniu wydruk można szkliwić w różnych kolorach.
Do druku ceramiką dostępne są dwie głowice:
– ekstruder do ceramiki o pojemności 1 litra
-ekstruder Bowden do ceramiki do pojemności  6l sterowany programowo. Jest to głowica umożliwiająca ciągłe podawanie filamentu za pomocą specjalnego węża, pozwala ona na wykorzystanie pełnego pola pracy drukarki. Wydruki mogą osiągać wymiary do 30 cm średnicy i 45 cm wysokości. Głowica jest sterowana programowo i umożliwia druk przerywany.MASY PÓŁSTAŁE

Drukowanie masami samoutwardzalnymi przygotowanymi samodzielnie: masy żywic dwuskładnikowych i jednoskładnikowych, z wypełniaczami mineralnymi takimi jak pył marmurowy, proszki metali np. mosiądzu, aluminium, masami papierowymi , betonem, masami solnymi, masami spożywczymi np. czekoladą, gotowymi masami klejowymi i silikonowymi dostępnymi na rynku w kartuszach 300ml. Możliwe mieszanie kolorów przy wkładaniu do kartuszy pozwala uzyskiwać dodatkowe efekty wizualne wydruku. Tę technologią można wykonywać witraże wyciskane z żywic.
Druk odbywa się w „trybie wazy”. Materiał daje możliwość wykonania wydruków prototypowych, technicznych o wysokich właściwościach mechanicznych, dzięki możliwości druku z mas żywicznych np. poliestrowych, epoxydowych czy poliuretanowych. Do druku mas półstałych wykorzystujemy głowicę do kartuszy 300ml.


TWORZYWA SZTUCZNE

Druk przy pomocy filamentu PLA i ABS typowego dla obecnych drukarek 3D dostępnych na rynku. Możliwość używania dwóch rozmiarów filamentu 3mm i 1,75mm zwiększa uniwersalność drukarki.
Głowica FDM pozwala drukować wszelkie obiekty plastikowe: wazy, biżuterię, akcesoriów do telefonów, przedmioty promocyjne i całą niezliczona gamę obiektów. Drukarka Gaja Multitool z głowicą FDM daje możliwość wydruków inżynierskich, prototypów, wydruków personizowanych, hobbystycznych, szkoleniowych. Drukarka Gaja Multitool posiada bardzo duże pole pracy, maksymalna średnica druku to 30 cm a wysokość 40 cm. Posiada podgrzewany stół roboczy umożliwiający druk ABS.

 

FREZOWANIE

Głowica umożliwiająca montaż frezarki. Daje możliwość precyzyjnego frezowania w tworzywach sztucznych, drewnie, piankach poliuretanowych, laminacie grawerskim. Głowicą frezerską możemy wykonać wszelkie grawery w metalach kolorowych takich jak mosiądz, aluminium czy brąz. Zarówno frezowanie jak i grawer można wykonać w jednej z dwóch postaci: płaskiej lub płaskorzeźby. 

ArtCAM Express oraz Gaia Multitool umożliwia stosowanie różnych frezów kształtowych i płaskich. ArtCAM Express jest programem profesjonalnym dedykowanym obróbce na frezarkach. Posiada wiele sposobów obróbki materiału np. wykonywanie wielowierceń niezbędnych dla płytek PCB. ArtCAM Express posiada bogatą bibliotekę plików 3D, którą możemy wykorzystywać do prac na Gaii Multitool.

 

 

CIĘCIE

Drukarka Gaia Multitool jest zaopatrzona w głowicę z nożem tnącym, przeznaczoną do wycinania liter z folii, cienkich uszczelek, szablonów malarskich z plastiku czy cienkiej gumy. Żądane kształty możemy projektować w ArtCAMie Express  i przesyłać na drukarkę. Możemy również importować pliki BMP, JPEG, TIFF, Al, GIF, DWG, DXF.

 

 

RYTOWANIE

Głowica przeznaczona do grawerowania oraz rytowania w metalach. Zawiera ostrze diamentowe pozwalające uzyskać płytkie nacięcia w metalach. Przeznaczona do grawerowania zegarków, blaszek ozdobnych, tabliczek informacyjnych. Możemy uzyskać bardzo dużą precyzję grawerunku przy bardzo skomplikowanych kształtach. Do projektowania możemy posłużyć się programem  ArtCam Exspress. Pozwala on również na importowanie plików BMP, JPEG, TIFF, Al, GIF, DWG, DXF do przygotowania do pracy z głowicą rytującą.

 


WYPALANIE WYPALARKĄ

Głowica wypalarki umożliwia wypalanie rysunków i napisów na drewnie, tworzywach sztucznych, skurze i innych materiałach.

RYSOWANIE

Głowica umożliwiająca montaż przyrządów piśmienniczych (długopis, flamaster itp.) o grubości obudowy do 10mm. Umożliwia wykonywanie rysunków na płytkach pcb, szablonach malarskich na folii oraz rysunków na innych płaskich przedmiotach.